Kartais mamos skundžiasi, kad vaikų LG telefonų dėklai apipaišyti šratinuku, apklijuoti lipdukais, kad daiktas taip yra gadinamas. Tačiau nesvarbu, ar pas vaiką LG firmos, ar Huaewei prekės ženklo telefonas, pirmiausiai reikia apmąstyti vaiko ir jo telefono turėjimo strategiją. Tai padės ir užkirsti kelią kažkokio turto praradimui, niokojimui, ir gal padės išsaugoti vaiko vaikystę.
Kam ir kokiam vaikui reikia telefono?
Taigi, pirmas dalykas, kurio turėtumėte klausti, tai kam vaikui reikia telefono. Tai leis suprasti ir, kokį jį pirkti. Aišku, pirmiausiai tas vaikas turės savo užgaidą. Jis labai norės turėti telefoną, kadangi visi vaikai jo klasėje irgi turi. Argi atimsi iš vaiko tokį malonumą. Net jeigu jums atrodys, kad tai yra nesąmonė ir nebūtinas daiktas, prisiminkite save vaikystėje ir tai, kokie vaikai būdavo žiaurūs tiems, kurie daugiausiai atsilikdavo ir neturėdavo kažko, kas buvo supermadinga. Taigi, jūsų vaikui tikriausiai reikia telefono, ir nuo to jūs nepabėgsite. Tai ir nebėkite. Tačiau mąstykite, ar labai svarbu, kad tai būtų nuostabus greitas išmanusis telefonas su liečiamuoju ekranu? Ir nuo kokio amžiaus vaikui reikia telefono? Galima visada duoti kažkokį paprastesnį. O šiaip tikriausiai jam reikia telefono tam, kad galėtumėte paprasčiausiai su juo susisiekti.
Vaiko telefono pavojai
Aišku, kad turėdamas telefoną, vaikas tuo pačiu atsidurs ir tam tikroje pavojaus zonoje. Visų pirma, iš jo jį gali kas nors atimti. Dėl to reikėtų nepirkti paties brangiausio. Antra, vaikas ir pats gali palikti kur nors, pamesti, nes jis tik mažas žmogus. Jeigu vaikas pameta pirštinę, juk neprimušate jo už tai, nebaudžiate labai smarkiai. Jeigu pamestų telefoną, jums atrodytų, kad turite jį labai stipriai nubausti. Bet juk palikimo ir pametimo veiksmas čia buvo tas pats. Tik jums pačiam tai finansinė didesnė žala. Taigi, jau geriau pagalvokite, ar tikrai gerai elgiatės, ar tikrai gerai, kad taip darote ir paliekate telefoną per gerą. Jau geriau pigesnį pirkite. Be to, rekomenduojama jokiu būdu neįvesti jam interneto, nė megabaito. Vaikas spės ir per kompiuterį pasinaudoti, be to, tada galėsite bent kažkiek kontroliuoti, matyti, kokiuose saituose vaikas lankosi, ar ne per daug laiko praleidžia internete. Pagalvokite, net ir suaugę šiais laikais dažnai nebesugeba išlįsti iš socialinių tinklų, tad tegul ir jūsų vaikas nebūna toks pripratintas prie to.