Kiekvienas modernus verslininkas žino, kad verslo valdymo sistemos labai padeda užtikrintai valdyti verslą, kurti geras strategijas, taupyti laiką bei pritaikyti efektyvius sprendimo būdus. Sistemos paskirtis visada yra kažką optimizuoti, tik tai turi turėti savo sektorių: darbo apskaitą, darbuotojų atlyginimus, pirkinių ir įplaukų skaičiavimus, įvairias prognozes. Tačiau net jeigu jūs, kurdami savo verslą, neturite modernios elektroninės sistemos, kažkokią ją galite turėti pirmiausiai savo galvoje.
Nusibrėžti sau ribas
Vienas iš svarbių dalykų, dėl kurių daug kas bijo pradėti kurti verslą, tai baimė. Bijotei būna ko – bijoma, kad pradėjus nepavyks, kad atsidursite skolose, kad suskirsite sau gyvenimą. Iš tiesų, jokia skola niekada nebus tokia didelė, ypač tik pradėjus verslą, kad tektų dėl to nertis kilpą ant kaklo. Skolos yra grąžinamos, iš jų išbrendama. O baimes nugalėti galima tada, kai žinosite, kas laukia. Geriausias būdas tą padaryti – sukurti aiškią apsidraudimų sistemą. Turite žinoti visus planus A, B, C ir draudimus. Nustatykite sau ribą, iki kurios rizikuojate. Tegul tai bus ribos laiko aspektu (kiek laiko galite leisti sau vykdyti projektą, jeigu jis neduoda jokių rezultatų), ir ribos pinigų atžvilgiu – kiek galite išeiti į minusą. Jeigu ketinate įtraukti daug žmonių, galite ir jiems suteikti kokias tik reikia ribas (tarkime, dėl darbuotojų skaičiaus). Galbūt apie tai nesusimąstysite iš karto, bet verta riboti net ir savo idėjas. Neišnaudokite jų visų, kai kurios čia gal visai netinka – darykite atranką joms. Tokia verslo valdymo sistema galės padėti nebijoti ir sukontroliuoti situaciją.
Leisti improvizuoti
O dabar – paradoksas. Kai jau žinosite tas ribas, leiskite sau improvizuoti. Kaip? Juk tai tarsi du skirtingi dalykai, vienas kitam prieštaraujantys – ribos ir laisvė, improvizacija. Tačiau iš tiesų tik būtent tada, kai yra kažkokie reikalavimai, kai yra aiškios užduotys ir poreikiai, įmanoma kažko pasiekti. Tai visada daug geriau, nei išeiti į platųjį pasaulį nežinant jokios krypties ir bandyti pajusti tą vadinamąją laisvę.
Mylėti tai, ką darote
O pats svarbiausias dalykas netilps į jokias sistemas. Tai bus patarimas, kurį jums duotų ir senelė. Jums reikia dar ir klausyti širdies ir investuoti tik į tokią sritį, kuriai jaučiate potraukį, o užsikabinus galite pajausti ir aistringą susidomėjimą. Tik tada gyvensite, o ne aukositės, tik tada būsite laimingi, net jeigu verslo rezultatai ir neatitiks lūkesčių.
Sunkiausias dalykas turint savo verslą yra disciplina atliekant darbus. Nusistatyti sau deadline’us ir jų laikytis.