Jeigu pabandytumėte patikrinti, ko turite garažo sandėlyje, tikrai ten rastumėte daug šlamšto. Seni kompresoriai, akumuliatorius, krūvos metalo laužo, plastikas, popierius – ko tik ten nerastumėte. Iš tiesų, visi šie dalykai turi būti tinkamai surūšiuojami, ir tik tada metami kaip atliekos. Lietuvoje vis dar nėra labai dažnai būnančios rūšiavimo mados, žmonės mėgsta klausti, kam visa tai, kam to reikia, tačiau iš tiesų yra didelis skirtumas, ar kompresoriai bus metami ten, kur maistinės atliekos, ar ten, kur sena technika.
Senos technikas išmetimas
Kaupti senų buitinių atliekų nėra prasmės – jūs tikrai nebepanaudosite nei to seno kompresoriaus, nei seno neveikiančio šaldytuvo. Jeigu turite visą garažą, prikrautą nereikalingo šlamšto, tai gal geriau jį atlaisvinti ir, pavyzdžiui, išnuomoti kam nors automobiliui laikyti? O gal ten patiems įsirengti kokią nors reikalingą erdvę? Jeigu nuspręstumėte taip ir padaryti, tai tiek kompresoriai, tiek visokie seni šaldytuvai gali būti lengvai surenkami specialių tarnybų. Tereikia internete susirasti vieną tokių, ir ją susiradus galima paskambinti bei susitarti, kad jau kone šiandien žmonės ateitų ir paimtų iš jūsų senus nenaudojamus daiktus. Su tais daiktais jums jau nebereikės nieko gero veikti, tačiau būsite padarę gerą darbą. Kas daroma su sena technika? Ji yra utilizuojama atsargiais ir aplinkai nekenksmingais būdais. Pavyzdžiui, šaldytuvo viduje yra ne tik kompresorius, bet ir daug freono, nuodingos medžiagos, kurią utilizuoti gali tik specialistai. Akumuliatoriaus palikimas bet kur apskritai būtų labai žalingas gamtai. Juk reikia sunaikinti visas tas rūgštis, esančias viduje – tikrai geriau taip daryti, o ne palikti kažkur ir kažkaip taip, kad į gamtą pasklistų nuodai.
Kasdienis rūšiavimas
Kiekvienas iš mūsų namuose turėtų pasistatę skirtingus kibirus, skirtus maisto atliekoms, plastikui, kartonui, o taip pat ir stiklui. Visa tai rūšiuojant vėliau tereikia šiukšles išmesti į skirtingų spalvų konteinerius. Šie nedideli žingsniai leidžia šiek tiek sutaupyti gyvenime švaros ir išteklių. Taigi, kasdienis rūšiavimas mus gali privesti prie daug aplinkai naudingų sprendimų. Kaip sako visi rūšiuojantys žmonės – svarbiausia yra priprasti, o paskui viskas einasi jau labai lengvai.
Kiti ekologiniai žingsniai
Kiti žingsniai, vedantys prie ekologiškesnio gyvenimo būdo, jus gali privesti prie to, kad paprasčiausiai pradėsite pirkti ne kaskart vis kitą plastikinį krepšelį, o daugkartinio naudojimo maišus. Tada maišeliai neterš aplinkos, o ir jums nereikės kaskart pirkti abejotino stiprumo maišelius, kai vienas geras jums atsipirks visai greitai.